ØRGANEK

Jako solowy artysta debiutował w 2014 roku albumem "Głupi", z miejsca stając się jednym z największych muzycznych objawień ostatnich lat. Album, który promowały m.in. utwory "Głupi ja", "Nie lubię", "Kate Moss" i "O, Matko!", pokrył się platyną. Po dwóch latach, kilku trasach i udziale w Męskim Graniu, jesienią 2016 roku powrócił płytą "Czarna Madonna", na której - obok tytułowej kompozycji - królują m.in. "Missisipi w Ogniu", "Wiosna" i "Ki Czort"

Album sprostał oczekiwaniom słuchaczy, co potwierdza status złotej płyty i nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku i Piosenka Roku.
17 sierpnia na Cloud9 Festival w Środzie Wielkopolskiej. Wstęp wolny!

KASIA KOWALSKA

Kasia Kowalska debiutowała w 1994 roku albumem "Gemini", początkującym serię krążków, które uczyniły z niej jedną z największych muzycznych gwiazd dekady. Dotychczas wydała siedem studyjnych albumów, a każdy z nich pokrył się złotem lub platyną. Do jej najpopularniejszych utworów należą: "Coś optymistycznego", "Wyrzuć ten gniew", "Co może przynieść nowy dzień", "Antidotum", "Prowadź mnie", "Dlaczego nie!" i "Spowiedź". Laureatka trzech nagród Fryderyka, pięciu Superjedynek, Bursztynowego Słowika i nagrody publiczności podczas festiwalu w Sopocie, zwyciężczyni Eska Music Awards i MTV European Music Awards, reprezentantka Polski podczas 41. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich jej płyt wynosi ponad 1,4 miliona egzemplarzy, stawiając ją w czołówce najlepiej sprzedających się polskich artystów. Wynik ten wkrótce zostanie poprawiony: w czerwcu, po dziesięciu latach milczenia, artystka powróci krążkiem "Aeternus", który - wraz z wcześniejszymi przebojami Kowalskiej - zabrzmi również na Cloud9 Festival 2018.

LUX FAMILIAR

Wicemistrz Polski w kategorii Beat Show na mistrzostwach beatmakerów Beat Battle 2012, autor kilku EP i debiutanckiego "Microdosing", na których juke spotyka się z footworkiem i jungle. Zostawił swój ślad na wydawnictwach takich wytwórni jak Alkopoligamia, Asfalt i Kayax, zostawi go także na Cloud9 Festival 2018, gdzie wystąpi 18 sierpnia.

DUSZNE GRANIE

Duszne Granie - Mieszanka elektronicznych brzmień "od Afryki po Ibizę", bogata jak CV odpowiedzialnego za projekt Huberta Grupy, w którym Open'er Festival, Spring Break, a wkrótce również Cloud9 Festival. Artysta zagra dla Was 17 sierpnia.